Executie santuri in pereti montaj tuburi protectie IPY circuite iluminat si circuite priza

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Avatar utilizator
Virgil
Mesaje: 1
Membru din: Mie Aug 23, 2017 6:06 am
Localitate: Slobozia Moara

Executie santuri in pereti montaj tuburi protectie IPY circuite iluminat si circuite priza

Mesaj necitit de Virgil »

Trasare santuri conform planului ,este bine sa tineti cont de pardoseala finita ca va treziti cu prizele la 1 deget de parchet sau acoperite de sapa
Pentru tras santuri sa nu muncesti a proasta este o masina =un soi de flex cu 2 discuri =masina de santuit ,investitia este mai mare dar injumatatesti timpul de munca Daca tii la plamanii tai cumperi una cuplata cu un aspirator
Fişiere ataşate
masina de santuit pentru ingropat in pereti tuburi de protectie
masina de santuit pentru ingropat in pereti tuburi de protectie
flex cu 2 discuri pentru santuri instalatie electrica ingropata.jpg (54.75 KiB) Vizualizat de 1055 ori
tubul de protectie montat in perete ,
tubul de protectie montat in perete ,
Tubul IPY montat in santul taiat (Small).jpg (82.9 KiB) Vizualizat de 1055 ori
santul dublu tras cu masina de santuit pentru instalatii electrice
santul dublu tras cu masina de santuit pentru instalatii electrice
Este bine sa folositi o scula specializata cand faceti santuri in pereti sa montati tubul de protectie apoi sa trageti prin el circuitul electric dorit.jpg (198.88 KiB) Vizualizat de 1055 ori
EMJT6
Avatar utilizator
Fuzzy
Mesaje: 1
Membru din: Mie Aug 23, 2017 7:15 am
Localitate: Ulmeni

Re : Executie santuri in pereti montaj tuburi protectie IPY circuite iluminat si circuite priza

Mesaj necitit de Fuzzy »

Virgil scrie: Mie Aug 23, 2017 6:07 am Trasare santuri conform planului ,este bine sa tineti cont de pardoseala finita ca va treziti cu prizele la 1 deget de parchet sau acoperite de sapa
Pentru tras santuri sa nu muncesti a proasta este o masina =un soi de flex cu 2 discuri =masina de santuit ,investitia este mai mare dar injumatatesti timpul de munca Daca tii la plamanii tai cumperi una cuplata cu un aspirator
Recomand si eu folosirea masinii de santuit dar cu aspirator ,pun poza cu una te ajuta enorm sa bagi tuburile de protectie in santul facut , apoi lejer tragi circuitele de lumina si prize dar nu uitati ca tubul trebuie fixat in perete si copci de ipsos
Nu am luat scula completa cu statia de aspirare ca ma aducea in sapa de lemn ,am luat doar masina de santuit si am pus aspiratorul sotiei ,am saci de rezerva dar nu fac mizerie
Fişiere ataşate
Masina electrica de santuit pentru circuite de lumina si prize
Masina electrica de santuit pentru circuite de lumina si prize
Masina de santuit pentru instalatie electrica cu ghidaj laser.jpg (16.59 KiB) Vizualizat de 1049 ori
Pun si eu o poza cu scula mea este prevazuta cu aspirator in jumatate de timp rezolv un circuit de iluminat sau priza simplu fata de metoda clasica
Pun si eu o poza cu scula mea este prevazuta cu aspirator in jumatate de timp rezolv un circuit de iluminat sau priza simplu fata de metoda clasica
flex santuri instalatie electrica cu absorbtie de praf.jpg (111.89 KiB) Vizualizat de 1053 ori
Frig13 Viitor frigotehnist
Electrician gr 2
Avatar utilizator
Simon
Mesaje: 6
Membru din: Mie Aug 23, 2017 7:27 pm

Re: Executie santuri in pereti montaj tuburi protectie IPY circuite iluminat si circuite priza

Mesaj necitit de Simon »

Virgil scrie: Mie Aug 23, 2017 6:07 am Trasare santuri conform planului ,este bine sa tineti cont de pardoseala finita ca va treziti cu prizele la 1 deget de parchet sau acoperite de sapa
Pentru tras santuri sa nu muncesti a proasta este o masina =un soi de flex cu 2 discuri =masina de santuit ,investitia este mai mare dar injumatatesti timpul de munca Daca tii la plamanii tai cumperi una cuplata cu un aspirator
la tot ce inseamna taiat santuri pentru instalatii electrice fie circuite de iluminat fie circuite de priza
Obligat echipamentul de protectie manusi ,ochelari speciali si masca pentru cai respiratorii
Macroza Romania
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 11, 2019 7:22 am

Re: Executie santuri in pereti montaj tuburi protectie IPY circuite iluminat si circuite priza

Mesaj necitit de Macroza Romania »

Bună ziua,
Pentru a minimaliza praful creat de mașinile cu discuri diamantate, recomandarea noastră este Macroza, mașina de frezat canale în perete, care face șanțuri curate dintr-o singură trecere. Lucrează în materiale ca BCA, cărămida plină, cărămida cu găuri, poroterm. :D Imagine
Scrie răspuns