Practica frigotehnisti combina

Filme video CURSURI FRIGOTEHNISTI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI Fostii cursanti pot trimite lucrari la care au participat Incurajam schimbul de experienta
Avatar utilizator
Dony
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 10, 2017 12:56 am
Localitate: Bucuresti

Practica frigotehnisti combina

Mesaj necitit de Dony »

Am primit poze de la colegi cu un frigider Gorenje cu 2 compresoare tocmai bun de facut practica pe el
frigotehnistul a stabilit cum lucreaza cu R600 freon inflamabil.Presiunea de lucru cam -0,5 bari temperatura de vaporizare -25C
Combina Gorenje Compartimentul de refrigerare nu raceste. ;)
combina gorenje cu doua compresoare R600 compresorul de la refrigerare demontat prin taiere
frigotehnistul aplica ce a invatat la scoala la combina gorenje traseu frigorific defect trebuie inlocuit un compresor , refacut electrica schimbat filtru deshidrator Pentru reglajul temperaturii vom monta 2 termostate Prodigi -30C =>+30C sau pentru congelare -30C=>0C si pentru refrigerare 0C=>30C
Fişiere ataşate
frigotehnistul a stabilit cum lucreaza cu R600 freon inflamabil.Presiunea de lucru cam -0,5 bari temperatura de vaporizare -25C
frigotehnistul a stabilit cum lucreaza cu R600 freon inflamabil.Presiunea de lucru cam -0,5 bari temperatura de vaporizare -25C
frigotehnistul a stabilit cum lucreaza cu R600 freon inflamabil.jpg (41.08 KiB) Vizualizat de 1787 ori
combina gorenje traseu frigorific defect trebuie inlocuit un compresor , refacut electrica schimbat filtru deshidrator
combina gorenje traseu frigorific defect trebuie inlocuit un compresor , refacut electrica schimbat filtru deshidrator
combina gorenje traseu frigorific defect.jpg (47.2 KiB) Vizualizat de 1787 ori
combina gorenje cu doua compresoare R600 compresorul de la refrigerare demontat prin taiere
combina gorenje cu doua compresoare R600 compresorul de la refrigerare demontat prin taiere
combina gorenje cu doua compresoare R600 compresorul de la refrigerare este defect.jpg (50.73 KiB) Vizualizat de 1787 ori
Combina Gorenje Compartimentul de refrigerare nu raceste.j
Combina Gorenje Compartimentul de refrigerare nu raceste.j
Combina Gorenje Compartimentul de refrigerare nu raceste.jpg (57.3 KiB) Vizualizat de 1787 ori
intretimere vitrine si lazi samsung
Avatar utilizator
Emy23
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 10, 2017 1:13 am
Localitate: Fetesti

Re:Practica frigotehnisti combina

Mesaj necitit de Emy23 »

Dony scrie: Dum Dec 10, 2017 12:56 am Am primit poze de la colegi cu un frigider Gorenje cu 2 compresoare tocmai bun de facut practica pe el
frigotehnistul a stabilit cum lucreaza cu R600 freon inflamabil.Presiunea de lucru cam -0,5 bari temperatura de vaporizare -25C
Combina Gorenje Compartimentul de refrigerare nu raceste. ;)
combina gorenje cu doua compresoare R600 compresorul de la refrigerare demontat prin taiere
frigotehnistul aplica ce a invatat la scoala la combina gorenje traseu frigorific defect trebuie inlocuit un compresor , refacut electrica schimbat filtru deshidrator

Frigotehnistul din poze care stabileste defectiunile si natura lor cred ca este Ionut ;)
Abia astept sa luam la verificat combina frigorifica cu doua compresoare si doua incinte refrigerare si congelare O luam la reparat il vidam ,ii inlocuim compresorul defect schimbam filtre deshidratoare , il reparam ,incarcat cu r600a refrigerant ecologic inflamabil
Avatar utilizator
Ion33
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 10, 2017 12:54 pm
Localitate: Leaota

Re:Practica frigotehnisti combina

Mesaj necitit de Ion33 »

Abia astept sa il casapim sa ii schimbam compresorul sa il incarcam cu r600a il facem sa functioneze o sa mearga belea
Fişiere ataşate
compartimentul de refrigerare trebuie reparat , frigotehnistul atent la detalii
compartimentul de refrigerare trebuie reparat , frigotehnistul atent la detalii
La refrigerare , un control de rutina.jpg (195.33 KiB) Vizualizat de 1653 ori
Avatar utilizator
Sam13Frig
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 10, 2017 4:06 pm
Localitate: Bucuresti

Re:Practica frigotehnisti combina

Mesaj necitit de Sam13Frig »

Am trecut pe la sediu si am vazut cand se descarca o combina Arctic R600a pe care o vom rezolva la practica
Un singur compresor doua compartimente unul de refrigerare si unul de congelare , functioneaza cu refrigerantul r600a ecologic dar foarte inflamabil
Combina se gaseste prin toate magazinele , este foarte raspandita in Romania , este nepipaita
Fişiere ataşate
combina cu freon inflamabil r600a un compresor
combina cu freon inflamabil r600a un compresor
combina Arctic r600a cu refrigerare si congelare un singur compresor.jpg (28.14 KiB) Vizualizat de 1770 ori
combina cu 2 compartimente refrigerare si congelare
combina cu 2 compartimente refrigerare si congelare
combina frigorifica arctic la refrigerare are ventilator.jpg (41.9 KiB) Vizualizat de 1770 ori
Reparatii casnice
Scrie răspuns