instalatii incalziri in PP-R si cupru si PEX in pardoseala si centrala termica 32 kw

CURS INSTALATOR : INTREBARI NELAMURIRI ,TOT CE TINE DE CURS
Avatar utilizator
Savugr7
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 20, 2017 11:27 am
Localitate: Calarasi

instalatii incalziri in PP-R si cupru si PEX in pardoseala si centrala termica 32 kw

Mesaj necitit de Savugr7 »

Practic meseria de instalator de 3 ani ,am fost cursantul dvs la gr 7 electricieni ,cand dati drumul la cursul de instalator nu uitati de mine
Am facut Incalzire vila in pardoseala se vede distribuitorul si colectoru
centrala murala 32 KW coloane din teava de cupru.15 18 28
Am sa pun si un detaliu cu montaj corp incalzit calorifer de tabla se vad coloanele si legaturile
Fişiere ataşate
calorifer de tabla pe pozitie coloane tur retur din pp-r alb
calorifer de tabla pe pozitie coloane tur retur din pp-r alb
calorifer de tabla pe pozitie coloane tur retur din pp-r alb.jpg (68.23 KiB) Vizualizat de 1104 ori
centrala murala 32 KW coloane din teava de cupru.
centrala murala 32 KW coloane din teava de cupru.
centrala murala 32 KW coloane din teava de cupru.jpg (74.47 KiB) Vizualizat de 1104 ori
Incalzire vila in pardoseala se vede distribuitorul si colectoru
Incalzire vila in pardoseala se vede distribuitorul si colectoru
Incalzire vila in pardoseala se vede distribuitorul si colectorul.jpg (89.37 KiB) Vizualizat de 1104 ori
DicuPaul
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 4:28 pm
Localitate: sabareni

Re: instalatii incalziri in PP-R si cupru si PEX in pardoseala si centrala termica 32 kw

Mesaj necitit de DicuPaul »

instalatia sanitara in cupru este ok , dar cu incalzirea in pex bagata in copex nu sunt incantat , copexul nu ofera cine stie ce izolatie si ai puncte calde o sa le simta cand calca cu piciorul
Avatar utilizator
Arato43
Mesaje: 17
Membru din: Vin Apr 06, 2018 2:20 pm
Localitate: Silistea

Re: instalatii incalziri in PP-R si cupru si PEX in pardoseala si centrala termica 32 kw

Mesaj necitit de Arato43 »

DicuPaul scrie: Sâm Feb 10, 2018 4:44 pm instalatia sanitara in cupru este ok , dar cu incalzirea in pex bagata in copex nu sunt incantat , copexul nu ofera cine stie ce izolatie si ai puncte calde o sa le simta cand calca cu piciorul
Nici eu nu agreez pex-ul pe incalziri
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: instalatii incalziri in PP-R si cupru si PEX in pardoseala si centrala termica 32 kw

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

DicuPaul scrie: Sâm Feb 10, 2018 4:44 pm instalatia sanitara in cupru este ok , dar cu incalzirea in pex bagata in copex nu sunt incantat , copexul nu ofera cine stie ce izolatie si ai puncte calde o sa le simta cand calca cu piciorul
as merge pe conducta de cupru cositorita
Avatar utilizator
SalamanPetre
Mesaje: 24
Membru din: Lun Aug 05, 2019 10:02 am
Localitate: Lilieci
Contact:

Re: instalatii incalziri in PP-R si cupru si PEX in pardoseala si centrala termica 32 kw

Mesaj necitit de SalamanPetre »

cel mai mult agreez lucratul in conducte de cupru la incalziri
preferam calorifere de fonta cele de tabla se gauresc repede
Scrie răspuns