Practica poze uitate

CURSURI FRIGOTEHNISTI : INTREBARI NELAMURIRI ,TOT CE TINE DE CURS Asteptam pareri sugestii sa ne imbunatatim activitatea
Avatar utilizator
Natan
Mesaje: 9
Membru din: Joi Feb 08, 2018 6:21 pm
Localitate: Bucuresti

Practica poze uitate

Mesaj necitit de Natan »

Am incercat sa ridic poze de la practica dar nu pot mai mult de 4 poze
1) Am inlocuit filtru deshidrator , sudura capilar
2) important este la un traseu frigorific verificarea argintarilor
3) Alt coleg sudeaza cu mapp gazul aspiratia la compresor
Fişiere ataşate
sudura cu argint traseu frigorific
sudura cu argint traseu frigorific
3 Alt coleg sudeaza cu mapp gazul aspiratia la compresor.jpg (125.76 KiB) Vizualizat de 1072 ori
verificare etanseitati argintari la refulare compresor si sudura capilar in filtru
verificare etanseitati argintari la refulare compresor si sudura capilar in filtru
2 important este la un traseu frigorific verificarea argintarilor traseul sa fie etans.jpg (108.96 KiB) Vizualizat de 1072 ori
dupa o reparatie a unei masini frigorifice se inlocuieste filtrul deshidrator
dupa o reparatie a unei masini frigorifice se inlocuieste filtrul deshidrator
1 Am inlocuit filtru deshidrator , sudura capilar si sudura in condensator.jpg (118.1 KiB) Vizualizat de 1072 ori
important este un frigotehnist sa stie sa masoare electric un compresor sa nu dea la masa sau sa aiba infasurari arse sau in scurtcircuit
important este un frigotehnist sa stie sa masoare electric un compresor sa nu dea la masa sau sa aiba infasurari arse sau in scurtcircuit
5 verificare compresor sa nu dea la masa compresorul este monofazat U=230V cu doua infasurari una de start si una de mers.jpg (121.38 KiB) Vizualizat de 1072 ori
Avatar utilizator
lele
Mesaje: 30
Membru din: Vin Feb 09, 2018 6:56 pm
Localitate: Maru

Re: Practica poze uitate

Mesaj necitit de lele »

Natan scrie: Joi Feb 08, 2018 6:38 pm Am incercat sa ridic poze de la practica dar nu pot mai mult de 4 poze
1) Am inlocuit filtru deshidrator , sudura capilar
2) important este la un traseu frigorific verificarea argintarilor
3) Alt coleg sudeaza cu mapp gazul aspiratia la compresor
De admirat vointa lui Ionut sa invete frigul sa invete sa repare frigidere , Ionut are doar 19 ani meritul lui ca munceste sa se intretina el este din Falticeni
Avatar utilizator
GigiAmariei
Mesaje: 32
Membru din: Dum Feb 11, 2018 9:46 pm
Localitate: Bucuresti sect 5

Re: Practica poze uitate

Mesaj necitit de GigiAmariei »

Poze cu gr 13 , masuram compresorul cele doua infasurari de mers si start , apoi suma rezistentelor
Avatar utilizator
Zolyca
Mesaje: 15
Membru din: Mar Feb 13, 2018 12:34 pm
Localitate: Giurgiu

Re: Practica poze uitate

Mesaj necitit de Zolyca »

Poate tine vremea cu noi si astazi casapim un aer conditionat auto ca tot se plange un coleg ca este goala instalatia si merge cu freon R134
Avatar utilizator
Axel
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 5:50 pm
Localitate: bucuresti sect 6

Re: Practica poze uitate

Mesaj necitit de Axel »

s ridica si eu niste poze dar nu stiu cum , zice ca sunt prea mari si nu poate sa le ridice nu ma lasa
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Practica poze uitate

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Zolyca scrie: Mar Feb 13, 2018 12:45 pm Poate tine vremea cu noi si astazi casapim un aer conditionat auto ca tot se plange un coleg ca este goala instalatia si merge cu freon R134
Am inteles ca domnul inginer da adunarea peste 2 sapt sa rezolvati aere conditionate
Scrie răspuns