Pentru apa de baut ce filtru sa pun la bateria lavoarului , dar la cele din baie sa pot sa ma spal

Practica Cursuri Instalatori La diferite Societati POZE CU LUCRARI PRIMITE DE LA FOSTII CURSANTI
Avatar utilizator
Bubu
Mesaje: 8
Membru din: Mar Feb 13, 2018 11:59 am
Localitate: Sect 3 Buc

Pentru apa de baut ce filtru sa pun la bateria lavoarului , dar la cele din baie sa pot sa ma spal

Mesaj necitit de Bubu »

Vreau sa ma protejez ce filtre pentru apa sa pun , sunt satul cat car bidoane cu apa plata de la magazin , as vrea sa scap de cheltuiala sa cumpar un filtru sa filtreze apa sa o faca potabila
Avatar utilizator
Zolyca
Mesaje: 15
Membru din: Mar Feb 13, 2018 12:34 pm
Localitate: Giurgiu

Re: Pentru apa de baut ce filtru sa pun la bateria lavoarului , dar la cele din baie sa pot sa ma spal

Mesaj necitit de Zolyca »

Bubu scrie: Mar Feb 13, 2018 12:10 pm Vreau sa ma protejez ce filtre pentru apa sa pun , sunt satul cat car bidoane cu apa plata de la magazin , as vrea sa scap de cheltuiala sa cumpar un filtru sa filtreze apa sa o faca potabila
Ma omule tu poate stai la cernobal si bei apa radioactiva , daca esti din bucuresti apa este ok si de baut si de spalat , nevastamea cateste numai cu apa de la robinet , manaca mancare si aia mici si nu au nimic Cara tu apa plata ca iei tot apa de conducta , tu ce parere ai apa minerala borsec si ce iei tu din lidl este din borsec sa o crezi este ambalata pe langa bucuresti dar eticheta este de borsec , mare afacere cu apa
Avatar utilizator
Aling13
Mesaje: 11
Membru din: Mie Feb 14, 2018 12:23 pm
Localitate: Roata

Re: Pentru apa de baut ce filtru sa pun la bateria lavoarului , dar la cele din baie sa pot sa ma spal

Mesaj necitit de Aling13 »

Nu stiu ce sa zic despre filtrul de purificat apa de la robinet , in bucuresti nu am auzit sa fie probleme cu apa potabila venita pe tevi
Avatar utilizator
Flaviu
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 11:34 am
Localitate: sect 5 Buc

Re: Pentru apa de baut ce filtru sa pun la bateria lavoarului , dar la cele din baie sa pot sa ma spal

Mesaj necitit de Flaviu »

Cum spuneau si colegii apa de baut este verificata si ras verificata , poti pune niste filtre cu ozmoza inversa
Avatar utilizator
Axel
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 5:50 pm
Localitate: bucuresti sect 6

Re: Pentru apa de baut ce filtru sa pun la bateria lavoarului , dar la cele din baie sa pot sa ma spal

Mesaj necitit de Axel »

Bubu scrie: Mar Feb 13, 2018 12:10 pm Vreau sa ma protejez ce filtre pentru apa sa pun , sunt satul cat car bidoane cu apa plata de la magazin , as vrea sa scap de cheltuiala sa cumpar un filtru sa filtreze apa sa o faca potabila
poti pune un filtru cu carbon pentru filtrare apa ,dar nu inteleg de ce sa pui si la baie unde te scalzi ca vara te duci la strand si apa este mai contaminata , totusi eu zic sa fim seriosi
Scrie răspuns