Ce este mai bun instantul sau boilerul sa am apa calda , dar un robinet instant de 200 lei este ok

Practica Cursuri Instalatori La diferite Societati POZE CU LUCRARI PRIMITE DE LA FOSTII CURSANTI
Avatar utilizator
Gigi23
Mesaje: 25
Membru din: Vin Feb 23, 2018 11:30 am
Localitate: Dudesti

Ce este mai bun instantul sau boilerul sa am apa calda , dar un robinet instant de 200 lei este ok

Mesaj necitit de Gigi23 »

Vreau sa aleg un mod de preparare a apei calde la curte si nu stiu ce sa aleg
Avatar utilizator
Radu*
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Feb 24, 2018 5:41 pm
Localitate: Bucuresti sect 2

Re: Ce este mai bun instantul sau boilerul sa am apa calda , dar un robinet instant de 200 lei este ok

Mesaj necitit de Radu* »

Gigi23 scrie: Vin Feb 23, 2018 11:59 am Vreau sa aleg un mod de preparare a apei calde la curte si nu stiu ce sa aleg
De preferat este un boiler electric de 2000W 180l si ai apa calda pe saturate uite si cazan pe lemne
Fişiere ataşate
boiler ciu lemne si tiraj natural
boiler ciu lemne si tiraj natural
Boiler apa calda cu lemne si tiraj natural.jpg (11.27 KiB) Vizualizat de 1139 ori
Avatar utilizator
Set
Mesaje: 19
Membru din: Vin Mar 02, 2018 6:52 pm
Localitate: Crangasi

Re: Ce este mai bun instantul sau boilerul sa am apa calda , dar un robinet instant de 200 lei este ok

Mesaj necitit de Set »

Nici bătut nu as pune instant , cu priza lângă el are conductor de 0,75 la 13A
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ce este mai bun instantul sau boilerul sa am apa calda , dar un robinet instant de 200 lei este ok

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Set scrie: Vin Mar 02, 2018 7:29 pm Nici bătut nu as pune instant , cu priza lângă el are conductor de 0,75 la 13A
obligat boiler nu instant
Avatar utilizator
SandulescuMarin
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iun 21, 2018 1:29 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Ce este mai bun instantul sau boilerul sa am apa calda , dar un robinet instant de 200 lei este ok

Mesaj necitit de SandulescuMarin »

Nu as pune nici cu forta robinet instant de 3kw , dai foc la priza sa fim seriosi , boilerul este sfant dar sa fie din inox adevarat
Avatar utilizator
SalamanPetre
Mesaje: 24
Membru din: Lun Aug 05, 2019 10:02 am
Localitate: Lilieci
Contact:

Re: Ce este mai bun instantul sau boilerul sa am apa calda , dar un robinet instant de 200 lei este ok

Mesaj necitit de SalamanPetre »

SandulescuMarin scrie: Joi Iun 21, 2018 1:38 pm Nu as pune nici cu forta robinet instant de 3kw , dai foc la priza sa fim seriosi , boilerul este sfant dar sa fie din inox adevarat
ia priza foc de la instantul de apa calda
Scrie răspuns