Practica electricieni poze practica

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Avatar utilizator
Set
Mesaje: 19
Membru din: Vin Mar 02, 2018 6:52 pm
Localitate: Crangasi

Re: Practica electricieni poze practica

Mesaj necitit de Set »

Flaviu scrie: Sâm Feb 17, 2018 12:32 pm Foarte utila practica la orice curs , la electricieni vad ca baietii se descurca cu circuitele electrice de iluminat si prize ,mortala chestia cu senzorul de I=32A o sa il montez si eu , vin sa ma invatati cum sa il pun
Așa este fara sa știi sa formezi un circuit de lumina sau un circuit de prize nu faci doi bani ca electrician
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Practica electricieni poze practica

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Set scrie: Vin Mar 02, 2018 7:51 pm
Flaviu scrie: Sâm Feb 17, 2018 12:32 pm Foarte utila practica la orice curs , la electricieni vad ca baietii se descurca cu circuitele electrice de iluminat si prize ,mortala chestia cu senzorul de I=32A o sa il montez si eu , vin sa ma invatati cum sa il pun
Așa este fara sa știi sa formezi un circuit de lumina sau un circuit de prize nu faci doi bani ca electrician
INCA SUNT LA PRACTICA ,SCHEMELE DE EXECUTIE A UNEI INSTALATII ELECTRICE PE TABLA
Avatar utilizator
Arato43
Mesaje: 17
Membru din: Vin Apr 06, 2018 2:20 pm
Localitate: Silistea

Re: Practica electricieni poze practica

Mesaj necitit de Arato43 »

Înainte să mă bag la curs am cautat sa vad ceva de practica . Sunteti cam singurii care fac asa ceva .Sper sa ma insel
Avatar utilizator
Vasile34
Mesaje: 28
Membru din: Vin Mai 04, 2018 1:17 pm
Localitate: Lintea

Re: Practica electricieni poze practica

Mesaj necitit de Vasile34 »

Leon scrie: Joi Sep 28, 2017 1:46 am De acord cu colegul nici nu ma asteptam instalatia electrica facuta de noi sa functioneze din prima
colegii ocupati sa monteze circuitul de prize 2000W U=230V
Colegii leaga in dozele de legatura intrerupatoarele cap scara si cruce 10A la 230V
-Avem si un BPM bloc de protectie si masura ,U=230V 32 A complet echipat trebuie sa ii mai punem si un contor electronic si gata
super baietii
10 electricieni
Avatar utilizator
Vasile34
Mesaje: 28
Membru din: Vin Mai 04, 2018 1:17 pm
Localitate: Lintea

Re: Practica electricieni poze practica

Mesaj necitit de Vasile34 »

Arato43 scrie: Vin Apr 06, 2018 5:13 pm Înainte să mă bag la curs am cautat sa vad ceva de practica . Sunteti cam singurii care fac asa ceva .Sper sa ma insel
La fel am făcut si eu .Am dat cautare pe la multe firme
Te ia durerea de cap ce am gasit acolo
10 electricieni
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Practica electricieni poze practica

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Arato43 scrie: Vin Apr 06, 2018 5:13 pm Înainte să mă bag la curs am cautat sa vad ceva de practica . Sunteti cam singurii care fac asa ceva .Sper sa ma insel
cand doriti puteti sa rezervati un loc in grupa
Avatar utilizator
Simion
Mesaje: 24
Membru din: Lun Iul 16, 2018 3:08 pm
Localitate: dr taberei

Re: Practica electricieni poze practica

Mesaj necitit de Simion »

Arato43 scrie: Vin Apr 06, 2018 5:13 pm Înainte să mă bag la curs am cautat sa vad ceva de practica . Sunteti cam singurii care fac asa ceva .Sper sa ma insel
Nu te înșeli
BaciuVasile
Mesaje: 23
Membru din: Mie Apr 03, 2019 4:33 pm
Localitate: Bucuresti sect 6
Contact:

Re: Practica electricieni poze practica

Mesaj necitit de BaciuVasile »

Este bine daca te invata cineva sa legi 3 fire , sau sa formezi un circuit electric de prize sau un circuit de iluminat
Savian
Mesaje: 32
Membru din: Mar Apr 16, 2019 8:08 am
Localitate: balta alba
Contact:

Re: Practica electricieni poze practica

Mesaj necitit de Savian »

Minel scrie: Mie Sep 27, 2017 11:39 pm Ridic si eu cateva poze de la practica cu colegii sunt cam amestecate Ce pot sa zic a fost o zi de practica plina nici nu stiu cand au trecut 6 ore
Legaturi in doze
Montat corpuri iluminat
montat intrerupatoare cap scare cruce
Materiale de practica pe saturate , forta sa avem sa le montam
Cel mai mult mi-a placut senzorul de supratensiune , care indica si U=230V
Scrie răspuns