Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

CURS ELECTRICIAN EMJT Aici cursantii/viitorii cursanti solicita lamuriri vis a vis de Curs ,MANUALE ,ETC
Avatar utilizator
Samy
Mesaje: 6
Membru din: Mie Sep 06, 2017 11:25 pm
Localitate: Dr taberei

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Samy »

40 lei un electrod in cruce galvanizat pun o poză
Fişiere ataşate
electrod impamantare 40 lei 1,5 m galvanizat.
electrod impamantare 40 lei 1,5 m galvanizat.
electrod impamantare 40 lei 1,5 m galvanizat.jpg (113.91 KiB) Vizualizat de 628 ori
Cursant
Avatar utilizator
Ovidiugr5
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Sep 09, 2017 10:51 am
Localitate: Urziceni

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Ovidiugr5 »

Samy scrie: Mie Sep 06, 2017 11:31 pm 40 lei un electrod in cruce galvanizat pun o poză
De regula pe santier acestia se folosesc ,dar trebuie sa ii bati aproape dublu ca numar sa scoti o priza echivalenta cu electrozii de 2 1/2" de 2,5 m lungime am pus si din aceia ,avantajul adancimii mari creste suprafata de dispersie efectiv se dubleaza
PFA Urziceni
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Iulian 9 scrie: Vin Iun 02, 2017 11:22 am Nu prea este nimic de comentat ,ce piese super au folosit baietii sa protejeze instalatia electrica ,ofera un nul de protectie pe care te poti baza ,electrozi de electrozi facuti prin gradina nu pe vapor Strica omul balconul ,il d la fier vechi si alunge la dvs sub forma de electrozi de impamantare Acum nu mai este nimic de comentat ca dau de lucru la smurd si pompieri
nu ma bazez pe niste suruburi si ceva zincat , poate era o impamantare provizorie care ramane definitiva
Scrie răspuns