Practica Legaturi in doze circuite de lumina si circuite de priza ,Tablouri sigurante

CURS ELECTRICIAN EMJT Aici cursantii/viitorii cursanti solicita lamuriri vis a vis de Curs ,MANUALE ,ETC
Avatar utilizator
Arato43
Mesaje: 17
Membru din: Vin Apr 06, 2018 2:20 pm
Localitate: Silistea

Re: Practica Legaturi in doze circuite de lumina si circuite de priza ,Tablouri sigurante

Mesaj necitit de Arato43 »

LazerVasile scrie: Joi Oct 05, 2017 10:37 am ridic poze cu detalii executie instalatie electrica cu 3 tablouri protejata la supratensiune cu senzor de 32A la 230V
Am facut de toate cu mana noastra ,am tras circuite de iluminat si circuite de priza disjunctoare de 6A 10A 16A 16A/30mA
legaturi in doze
la o lucrare obisnuita garantat fac fata
Senzorul de supratensiune este o protectie foarte utila
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Practica Legaturi in doze circuite de lumina si circuite de priza ,Tablouri sigurante

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Arato43 scrie: Vin Apr 06, 2018 5:09 pm
LazerVasile scrie: Joi Oct 05, 2017 10:37 am ridic poze cu detalii executie instalatie electrica cu 3 tablouri protejata la supratensiune cu senzor de 32A la 230V
Am facut de toate cu mana noastra ,am tras circuite de iluminat si circuite de priza disjunctoare de 6A 10A 16A 16A/30mA
legaturi in doze
la o lucrare obisnuita garantat fac fata
Senzorul de supratensiune este o protectie foarte utila
il avem montat la sediu
Avatar utilizator
Simion
Mesaje: 24
Membru din: Lun Iul 16, 2018 3:08 pm
Localitate: dr taberei

Re: Practica Legaturi in doze circuite de lumina si circuite de priza ,Tablouri sigurante

Mesaj necitit de Simion »

Legăturile electrice in doze si circuitele de priza sunt importante pentru un electrician Fara partea teoretica cam leapșa
Avatar utilizator
Madalin34
Mesaje: 60
Membru din: Dum Apr 07, 2019 11:12 am
Localitate: Grosteni
Contact:

Re: Practica Legaturi in doze circuite de lumina si circuite de priza ,Tablouri sigurante

Mesaj necitit de Madalin34 »

Au invatat abc-ul meseriei sa formeze circuite electrice , de iluminat si circuite de priza Au echipat tablou electric cu disjunctoare toate gandite de ei
Avatar utilizator
JeanTanase
Mesaje: 14
Membru din: Mie Sep 11, 2019 6:13 pm
Localitate: Buc
Contact:

Re: Practica Legaturi in doze circuite de lumina si circuite de priza ,Tablouri sigurante

Mesaj necitit de JeanTanase »

Felicitari colegilor care au facut la practica , circuitele de iluminat si de prize
Scrie răspuns