Aplicatii practice gr 11 : Caderi de tensiune bransament P=6KW curent monofazat U=230V

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
AndreiescuNicu
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 13, 2018 8:37 am
Localitate: Mosteni

Aplicatii practice gr 11 : Caderi de tensiune bransament P=6KW curent monofazat U=230V

Mesaj necitit de AndreiescuNicu »

Lungimea conductorului de cupru L=100m ,calculam ce sectiune are conductorul sa ne incadram in DU=2% circa 5V
Fişiere ataşate
calculul puterii active motor asincron U'400V.jpg
calculul puterii active motor asincron U'400V.jpg (47.69 KiB) Vizualizat de 502 ori
gr 11 invata calculul unui circuit electric I=30A P=6KW.jpg
gr 11 invata calculul unui circuit electric I=30A P=6KW.jpg (41.76 KiB) Vizualizat de 502 ori
calcul caderi de tensiune.jpg
calcul caderi de tensiune.jpg (30.97 KiB) Vizualizat de 502 ori
Savian
Mesaje: 32
Membru din: Mar Apr 16, 2019 8:08 am
Localitate: balta alba
Contact:

Re: Aplicatii practice gr 11 : Caderi de tensiune bransament P=6KW curent monofazat U=230V

Mesaj necitit de Savian »

Este prima data in viata cand vad colegii iesind la tabla ca doresc ei , iesisera odata 2 :) pe bune
Am terminat cu gr 11 electricieni , cursul a fost curs cum as fdori sa predea mai multe firme ,am si eu colegi de munca nu zic pe unde au invatat , ma roaga sa le explic dar nu fac scolarizare cu ei Nu au nici notiunile de baza , macar sa fi invatat legile curentului alternativ
Scrie răspuns