Gr 8 Electricieni poze si filme practica

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Kata.Kata
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 21, 2019 11:30 pm
Localitate: Lebada

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Kata.Kata »

Rene scrie: Joi Ian 04, 2018 8:52 pm A fost un curs de curs am bagat si 3-4 zile saptamanal am facut carte am facut si sisteme fotovoltaice peste 3 saptamani dam examen
Mai jos este poza cu un tablou de P=3KW echipat cu disjunctoare monopolare curba C I=6A I=10A I=16A U=230V
Un curs de electrician foarte bun
ChilimanGelu
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 07, 2019 2:57 am
Localitate: Popesti leordeni

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de ChilimanGelu »

prea prost sa fie un om sa ii explici cum functioneaza o instalatie electrica ,sa faci legaturi in doze cu mana ta
TobaVictor
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 18, 2019 11:53 pm
Localitate: Siseni

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de TobaVictor »

AlinBoy scrie: Joi Noi 23, 2017 10:26 am Cel mai mult mi-a placut filmul numarul 3 cum gr 8 electricieni legau circuitele de lumina U=230V ,Contorul de masurare a energiei electrice a fost corect montat Am o intrebare de ce sunt 3 tablouri ce rol are tabloul principal cu 2 disjunctoare de 25A
Bravo grupei de electricieni , felicitari profesorului
Nelu23
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 31, 2019 10:39 am
Localitate: gostinu

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Nelu23 »

Mi-a placut cum au legat tabloul electric secundar cu 5 circuite electrice monofazate
Pavel.M
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 31, 2019 1:04 pm
Localitate: optasi

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Pavel.M »

Iancu23 scrie: Dum Oct 15, 2017 10:20 pm Filmele sunt super tari , am invatat carte nu gluma am apicat practic ce am invatat ,Multumiri domnului ing Olteanu pentru rabdare si timpul acordat din timpul liber cand venea 4 zile pe saptamana sa ne invete ,daca ar mai fi 1000 de profesori asa era bine
Am invatat sa fac o instalatie electrica cea mai tare faza cand a facut domnul inginer un defect ,scurt in doza si a sarit siguranta poate gasesc poza cu lampa de control pusa pe post de lampa de balast la iesirea fazei din disjunctor
cu ochii inchisi leg acum senzorul de supratensiune cu afisaj i-32A
legaturile electrice in doze le stiu
Grupa este super , executia instalatiei de iluminat si circuitele de priza sunt ,conform normativului Mi-a placut cum au montat tabloul electric cu disjunctoare
Avatar utilizator
BelticMihai
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Aug 31, 2019 2:27 pm
Localitate: paltinis

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de BelticMihai »

Un curs pe care il recomand , eu am terminat astazi cu gr 12 cursul de electrician , saptamana viitoare dam examen As dori sa fie toti profesorii ca inginerul nostru
Avatar utilizator
GhiauruNiculae
Mesaje: 50
Membru din: Mie Sep 18, 2019 9:57 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de GhiauruNiculae »

BelticMihai scrie: Sâm Aug 31, 2019 3:25 pm Un curs pe care il recomand , eu am terminat astazi cu gr 12 cursul de electrician , saptamana viitoare dam examen As dori sa fie toti profesorii ca inginerul nostru
am facut si eu cursul cu domnul ing Olteanu Este un curs care te ia de la usor la greu nici nu ai habar cand ajungi de faci aplicatii de instalatii electrice care le dau inginerii la anre sa se autorizeze Nu te mai ia nimeni de fraier :)
Avatar utilizator
IsarescuMarian
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Mai 26, 2018 3:53 pm
Localitate: miresti

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de IsarescuMarian »

GhiauruNiculae scrie: Mie Sep 18, 2019 10:53 am
BelticMihai scrie: Sâm Aug 31, 2019 3:25 pm Un curs pe care il recomand , eu am terminat astazi cu gr 12 cursul de electrician , saptamana viitoare dam examen As dori sa fie toti profesorii ca inginerul nostru
am facut si eu cursul cu domnul ing Olteanu Este un curs care te ia de la usor la greu nici nu ai habar cand ajungi de faci aplicatii de instalatii electrice care le dau inginerii la anre sa se autorizeze Nu te mai ia nimeni de fraier :)
Un curs de electrician super bun
electric10
Avatar utilizator
DiaconuRemus
Mesaje: 61
Membru din: Lun Sep 23, 2019 2:10 pm
Localitate: Sisesti
Contact:

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de DiaconuRemus »

Abia astept sa incep cursul in toamna
Avatar utilizator
Harabagiu
Mesaje: 43
Membru din: Mie Sep 25, 2019 6:44 am
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Harabagiu »

Kata.Kata scrie: Vin Iun 21, 2019 11:31 pm
Rene scrie: Joi Ian 04, 2018 8:52 pm A fost un curs de curs am bagat si 3-4 zile saptamanal am facut carte am facut si sisteme fotovoltaice peste 3 saptamani dam examen
Mai jos este poza cu un tablou de P=3KW echipat cu disjunctoare monopolare curba C I=6A I=10A I=16A U=230V
Un curs de electrician foarte bun
La fel a facut domnul ing olteanu si cu gr 12 un super om
Scrie răspuns