Curs Electrician-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
LeandruMitrea
Mesaje: 1
Membru din: Dum Apr 21, 2019 8:11 pm
Localitate: Litia

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de LeandruMitrea »

Mai sunt locuri la gr 12 electricieni .sunt interesat doar de clasa domnului Olteanu
AldeaVasile
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 27, 2019 1:23 am
Localitate: balta alba

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de AldeaVasile »

Am asteptat 6 luni sa prind loc in grupa din sept 2018 , este cel mai bun curs de electrician ,merita pana si ultimul ban investit Un curs care te pune in fata
jeann
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 18, 2019 1:23 pm
Localitate: jilava

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de jeann »

DimaGeorge scrie: Vin Feb 16, 2018 5:11 am Am terminat acum 5 luni acest curs de electrician este cel mai clar curs la care am participat Din punct de vedere al complexitatii ,peste tot ce se preda , am vazut si eu la colegii de munca suporturi de curs dupa care au invatat =apa chioara cum zice cineva mai sus
sunt in ac situatie ,Intrebare pot cumpara manualul electricianului ,suportul de curs il vreau pe cel din 2019
Catalin.Tatu
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 27, 2019 1:35 pm
Localitate: balta alba

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Catalin.Tatu »

Cel mai bun curs de electrician ,prea fraier sa fie un om sa nu il priceapa
FloreaMeni
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 08, 2019 8:08 am
Localitate: Sisesti

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de FloreaMeni »

LeandruMitrea scrie: Dum Apr 21, 2019 8:11 pm Mai sunt locuri la gr 12 electricieni .sunt interesat doar de clasa domnului Olteanu
As dori sa cumpar manualul electricianului scris de ing Plteanu Mircea ,poate il vinde cineva
MiroslavPetre
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 26, 2019 9:02 am
Localitate: Teiul doamnei

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de MiroslavPetre »

Anditzu scrie: Vin Mai 19, 2017 10:34 pm Sistemele fotovoltaice sunt foarte usor de priceput daca esti electrician ,

Pun ce am gasit pe internet , ma refer la pret
Panou fotovoltaic 375 lei pun datele tehnice
Controler Prefer un MPPT 12V/24V de preferat unul la 80A , poate se extinde puterea panourilor 350 lei
Suporti de sustinere se gasesc de cumparat sau se fac functie de indemanare pun o poza de pe net Recomand suportii home made nu chinezesti sa cada jos panoul , imposibil printre prieteni sa nu ai unul care sa stie sa sudeze ,sa masori cu ruleta sa iei niste cote sa fim seriosi
Am intalnit niste chinezisme facute din profile de rigips , sa fim seriosi sufla vantul si te trezesti cu panourile in fundul curtii ,se gasesc profile rectangulat faci un suport il orientezi si il fixezi in suport ,bun este sa poata fi orientabil
Conductoare flexibile de 6mmp si 4 mmp pret intre 3,5 lei 2 lei metru , culori diferite
Lampi led 24V cca 10-15 lei
Putere: 7 W
Durata de viata: 15000 h
Dimensiuni: 120*70 mm
Garantie: 2 ani
Culoare: Alb rece
Tensiune: 24 V
Soclu: E27
Temperatura de culoare: 6000 K
Flux luminos: 450 lm
Echivalent bec incandescent: 50 W
Unghi fascicul: 120 °
Inverter preturi cam 1000 lei ,preferabil sa fie achizitionat de pe alibaba

Cu 6 panouri AM PUS DOAR 3 ore/zi =>4,3KWh =>W in 30 zile 130KWh cam la nivelul Romaniei si jumatate cat francezii Anual 130KWh x 12=1,56MWh
felicitari sunteti cei mai buni
Avatar utilizator
SalamanPetre
Mesaje: 24
Membru din: Lun Aug 05, 2019 10:02 am
Localitate: Lilieci
Contact:

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de SalamanPetre »

Un electrician trebuie sa stie si producerea energiei electrice din surse regenerabile , capitolele de sisteme fotovoltaice din manual sunt aur curat
ManuNicu
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 04, 2019 2:19 pm
Localitate: Otopeni

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de ManuNicu »

Este cel mai bun curs din piata ,Manualul electricianului este indispensabil pentru cursant
Fişiere ataşate
curs electrician Manualul Electricianului.jpg
curs electrician Manualul Electricianului.jpg (38.92 KiB) Vizualizat de 781 ori
IulianMartac
Mesaje: 3
Membru din: Dum Sep 08, 2019 8:54 pm
Localitate: Sisesti

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de IulianMartac »

ManuNicu scrie: Mie Sep 04, 2019 2:19 pm Este cel mai bun curs din piata ,Manualul electricianului este indispensabil pentru cursant
Curs Electrician Merita si ultimul leu .
Avatar utilizator
SmartSolutions
Mesaje: 3
Membru din: Lun Sep 09, 2019 2:59 am
Localitate: chitila

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de SmartSolutions »

Mai sunt locuri libere Vreau un Curs de Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice
Scrie răspuns