Circuite priza si curenti slabi perete poroterm

CURS ELECTRICIAN EMJT Aici cursantii/viitorii cursanti solicita lamuriri vis a vis de Curs ,MANUALE ,ETC
Avatar utilizator
Rusu Ghe
Mesaje: 17
Membru din: Vin Mai 26, 2017 9:09 pm

Circuite priza si curenti slabi perete poroterm

Mesaj necitit de Rusu Ghe »

Am gasit o poza de la o lucrare mai veche langa doua prize era si priza de telefon doze diferite circuite diferite facem traba buna ,am invatat de la cel mai bun
Fişiere ataşate
Am gasit o poza de la o lucrare mai veche langa doua prize era si priza de telefon doze diferite circuite diferite facem traba buna ,am invatat de la cel mai bun
Am gasit o poza de la o lucrare mai veche langa doua prize era si priza de telefon doze diferite circuite diferite facem traba buna ,am invatat de la cel mai bun
Circuite prize si curenti slabi.jpg (66.1 KiB) Vizualizat de 901 ori
Avatar utilizator
Negoita G
Mesaje: 22
Membru din: Dum Mai 28, 2017 10:40 am
Localitate: sector 4

Re: Circuite priza si curenti slabi perete poroterm

Mesaj necitit de Negoita G »

Rusu Ghe scrie: Vin Mai 26, 2017 9:27 pm Am gasit o poza de la o lucrare mai veche langa doua prize era si priza de telefon doze diferite circuite diferite facem traba buna ,am invatat de la cel mai bun
Ai dus ok circuitele de priza si curenti slabi ,am vazut dupa unii bagate in ac doza si in acelas tub ,puneai mana pe antena si te scutura se inducea in cablu ,ce sa mai zic la calculator a ars omul 4 placi de retea ca ciudatii de electricieni nu ctiau ca fiind paralele ciruitele de lumina cu utp=ul se induce curent in utp ca la transformator
Savian
Mesaje: 32
Membru din: Mar Apr 16, 2019 8:08 am
Localitate: balta alba
Contact:

Re: Circuite priza si curenti slabi perete poroterm

Mesaj necitit de Savian »

Rusu Ghe scrie: Vin Mai 26, 2017 9:27 pm Am gasit o poza de la o lucrare mai veche langa doua prize era si priza de telefon doze diferite circuite diferite facem traba buna ,am invatat de la cel mai bun
o executie a instalatiei electrice de prize ok
Scrie răspuns