Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

CURS ELECTRICIAN EMJT Aici cursantii/viitorii cursanti solicita lamuriri vis a vis de Curs ,MANUALE ,ETC
Avatar utilizator
Iulian 9
Mesaje: 27
Membru din: Vin Iun 02, 2017 10:34 am
Localitate: bucuresti sect 6
Contact:

Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Iulian 9 »

Nu prea este nimic de comentat ,ce piese super au folosit baietii sa protejeze instalatia electrica ,ofera un nul de protectie pe care te poti baza ,electrozi de electrozi facuti prin gradina nu pe vapor Strica omul balconul ,il d la fier vechi si alunge la dvs sub forma de electrozi de impamantare Acum nu mai este nimic de comentat ca dau de lucru la smurd si pompieri
Fişiere ataşate
Am trait sa vad si asa ceva asa zisa sonda T adica un soi de electrod de impamantare priza de protectie dar este facut din cornier de balcoane
Am trait sa vad si asa ceva asa zisa sonda T adica un soi de electrod de impamantare priza de protectie dar este facut din cornier de balcoane
Sonda T impamantare L=1m.jpg (80.3 KiB) Vizualizat de 1703 ori
Avatar utilizator
lipo lipo
Mesaje: 20
Membru din: Lun Iun 05, 2017 1:31 pm

Astia nu sunt zdraveni la cap priza de 1 metru din cornier negru

Mesaj necitit de lipo lipo »

Cea mai buna gluma cu fierul mort in pamant tine pana se depune rugina apoi priza paaaaaaa nu stiu ce protejeaza priza de impamantare cred ca este o glumisca facuta de un amator Electrodul bagat 1 m UN METRU
Avatar utilizator
Marin gr 7
Mesaje: 22
Membru din: Dum Iun 11, 2017 2:56 pm
Localitate: Urziceni

Re: Astia nu sunt zdraveni la cap priza de 1 metru din cornier negru

Mesaj necitit de Marin gr 7 »

lipo lipo scrie: Lun Iun 05, 2017 1:57 pm Cea mai buna gluma cu fierul mort in pamant tine pana se depune rugina apoi priza paaaaaaa nu stiu ce protejeaza priza de impamantare cred ca este o glumisca facuta de un amator Electrodul bagat 1 m UN METRU
Cum naiba domle sa tina niste fiare la 0,5 m batute cu parul in pamant ,pe astia nu ii verifica nimeni ce soi de priza de impamantare o fi ,poate or fi fost niste betivi care prostesc omul
Avatar utilizator
ANitu
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iun 11, 2017 6:41 pm
Localitate: Alexandria

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de ANitu »

Executia care o vad este o gainarie cum poate sa functioneze chestia aia pe post de priza de impamantare si protectie la atingeri si ce o mai da la masa ,mai bine bateau in pamant niste electrozi de fier forjat sau ingropau o plasa de buzau de 4 legata cu sarma ,astia sunt nebuni
Avatar utilizator
Danutz
Mesaje: 13
Membru din: Mie Iun 14, 2017 10:35 am

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Danutz »

impamantare de impamantare sa bage omul in pamant cu electrozii negri deci nu sunt zincati , bataie de joc nu alta
Avatar utilizator
Victor gr 10
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iun 16, 2017 9:56 am

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Victor gr 10 »

Cine pune asa ceva nu are nimic in cap este pericol public ce sa mai zic
Avatar utilizator
Klempi
Mesaje: 18
Membru din: Dum Iun 18, 2017 10:37 am
Localitate: Sinesti

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Klempi »

Iulian 9 scrie: Vin Iun 02, 2017 11:22 am Nu prea este nimic de comentat ,ce piese super au folosit baietii sa protejeze instalatia electrica ,ofera un nul de protectie pe care te poti baza ,electrozi de electrozi facuti prin gradina nu pe vapor Strica omul balconul ,il d la fier vechi si alunge la dvs sub forma de electrozi de impamantare Acum nu mai este nimic de comentat ca dau de lucru la smurd si pompieri
Cred ca este cea mai buna gluma pocnitoarea aia de impamantare o sa ii tranteasca cu curul de pamant ,poate or fi turnat un sac de sare si 4 cani de apa dar dupa putin timp sarea macina electrozii
Avatar utilizator
Car&service
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 18, 2017 12:13 pm

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Car&service »

Iulian 9 scrie: Vin Iun 02, 2017 11:22 am Nu prea este nimic de comentat ,ce piese super au folosit baietii sa protejeze instalatia electrica ,ofera un nul de protectie pe care te poti baza ,electrozi de electrozi facuti prin gradina nu pe vapor Strica omul balconul ,il d la fier vechi si alunge la dvs sub forma de electrozi de impamantare Acum nu mai este nimic de comentat ca dau de lucru la smurd si pompieri
Este o nebunie curata sa gandesti asa ceva sa pui fier mort la impamntare ,nu tu teava zincata nu tu macar teu zincat ,baga fier mort in pamant si se alege praful
Avatar utilizator
Cuki
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Iul 01, 2017 7:47 pm

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Cuki »

Astia au doaga sarita pe bune pun un schema cu 3 electrozi si distanta intre ei de 4 m cu plat banda adevarata ingropat la 90 cm ,nici nu compar cu pocnitoarea aia din poza astia sunt turbati
Fişiere ataşate
Electrozi 3 bucati
Electrozi 3 bucati
Electrozi rotunzi de 3 m de impamantare ,pentru priza.jpg (74.68 KiB) Vizualizat de 1673 ori
Avatar utilizator
Mitus
Mesaje: 7
Membru din: Mar Aug 22, 2017 10:11 pm

Re: Super Protectia la atingeri accidentale cu electrozi T L=1m

Mesaj necitit de Mitus »

Cuki scrie: Sâm Iul 01, 2017 8:13 pm Astia au doaga sarita pe bune pun un schema cu 3 electrozi si distanta intre ei de 4 m cu plat banda adevarata ingropat la 90 cm ,nici nu compar cu pocnitoarea aia din poza astia sunt turbati
Explicatia care o vad este ok dar poza cu electrozii de impamantare sa faci asa ceva este de toata jena ,o sa aiba un nul de protectie vai de capul lui peste ceva ani Poate ii pun electricienii si cate un pumn de sare ;) sa conduca mai bine
Scrie răspuns